Czy można udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 5 PZP na czas niezbędny do wyłonienia wykonawcy zamówienia w trybie konkurencyjnym?
Czy złożenie oferty skompresowanej w innym formacie niż wymieniony w rozporządzeniu w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (RKRI) skutkuje koniecznością odrzucenia oferty?
Czy brak podpisania przez wykonawcę umowy w wyznaczonym terminie zawsze stanowić będzie podstawę do unieważnienia postępowania?
Czy oferty złożone przez wykonawców w postępowaniach podprogowych mogą podlegać udostępnieniu na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej?
Czy informacja dotycząca referencyjnego doświadczenia w zakresie usług może zostać skutecznie zastrzeżona jako tajemnica przedsiębiorstwa?
Czy w toku postępowania o zamówienie publiczne można dwukrotnie wezwać tego samego wykonawcę do uzupełnienia treści JEDZ?
Czy treść dokumentu gwarancji wniesionego jako wadium może podlegać wyjaśnieniom bądź poprawie na podstawie art. 128 PZP (JEDZ i podmiotowe środki dowodowe) lub art. 223 (wyjaśniania i poprawiania ofert przez zamawiającego)?
Czy naruszenie obowiązków wynikających z prawa ochrony środowiska wpływ ana sytuację wykonawcy na rynku zamówień publicznych?
Czy w związku z wojną na Ukrainie ustanowione zostały szczególne rozwiązania w obszarze prawa zamówień publicznych?
Czy przeciwdziałanie skutkom kryzysu humanitarnego może uzasadniać skorzystanie z trybu zamówienia z wolnej ręki?
Czy wykonawca może kwestionować decyzję zamawiającego o unieważnieniu postępowania ze względu na niewystarczający budżet?
Czy warunek doświadczenia w wykonaniu podobnego zamówienia można wykazywać na podstawie doświadczenia w wykonaniu kilku umów?
Czy wykonawca może powierzyć realizację całości zamówienia podwykonawcy, samodzielnie wykonując jedynie czynności koordynacyjne?
Czy termin ważności gwarancji ubezpieczeniowej składanej jako wadium powinien być dłuższy niż okres związania ofertą?
Czy wykonawcy uczestniczący w przetargach wszczętych przed 1 stycznia 2022 r., są zobligowani do uzyskania „rozszerzonego zaświadczenia z KRK” w związku z nowelizacją Kodeksu karnego?
Czy pełnomocnik w postępowaniu odwoławczym pozostający ze stroną w stosunku zlecenia musi wykazać umocowanie poprzez złożenie umowy ?
Czy z wyłączenia wskazanego w art. 11 ust. 1 pkt 4 PZP mogą skorzystać również inni zamawiający, niż dostawcy usług medialnych audiowizualnych lub radiowych?
Czy zastosowanie klauzuli waloryzacyjnej wymaga wykazania przez wykonawcę, że zmiana wskaźnika GUS wpłynęła na koszt realizacji zamówienia?
Czy wadium wnoszone w postaci gwarancji ubezpieczeniowej powinno obejmować dłuższy okres niż termin związania ofertą?
Czy dowody potwierdzające skuteczne przeprowadzenie procedury „self-cleaning” mogą być przedstawione po złożeniu oferty w postępowaniu?
Czy każde naruszenie przepisów przy udzielaniu zamówienia dofinansowanego ze środków unijnych skutkuje korektą finansową?
Aukcja elektroniczna - czy realność ceny należy zbadać jeszcze przed zaproszeniem do udziału w aukcji?
Czy wadium w postaci gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej musi być wystawione na wszystkich konsorcjantów?
Czy w przypadku dobrowolnego stosowania PZP wykonawcy pozbawieni są jakichkolwiek środków ochrony prawnej?
Czy wykonawca, zastrzegając określone informacje jako tajemnicę przedsiębiorstwa, musi wykazać, że mają one wartość gospodarczą?